5 porad jak skompletować idealny zestaw odzieży medycznej

Odzież medyczna zaliczana jest do ubrań specjalistycznych. Idealnie dobrany komplet będzie nie tylko dobrze się prezentował, ale przede wszystkim w żadnym razie nie powinien krępować ruchów. Równie ważne zatem jest dobranie odzieży medycznej pod kątem rozmiaru, jak również kroju. Na co zwrócić uwagę podczas kompletowania zestawów roboczych dla tej szczególnej grupy zawodowej?

Jakie rodzaje ubrań wchodzą w komplet odzieży medycznej scrubs?

Odzież medyczna określana jest angielskim słowem scrubs. Zalicza się do nich m.in. bluzy, spodnie, czepek oraz obuwie medyczne. Najważniejsze jest podczas kompletowania zestawu zwrócenie uwagi, by całość była luźna, wygodna, funkcjonalna i nowoczesna, wpisująca się w trendy mody medycznej. Punktem wyjścia przy budowaniu własnego zestawu ubrania powinna być jakość scrubsów. Wybierając materiały nowoczesne, gatunkowe, choć pozornie wydawać się będzie, że są one droższe w praktyce, okażą się strzałem w dziesiątkę. Dobre tkaniny medyczne nie tracą kroju, nie bledną pod wpływem częstego prania, a tak bywa w przypadku tanich kompletów medycznych.

Funkcjonalność, fason, rozmiar — o czym pamiętać przy zakupie odzieży medycznej?

Dobry materiał to podstawa a funkcjonalność i wygoda to konieczność. Komplety scrubs powinny być dopasowane krojem do figury, wzrostu użytkownika. Krótka góra będzie się lepiej prezentować na niższych osobach, tuniki o wydłużonej linii sprawdzą się w przypadku osób wysokich, czy też tych, którym zależy na zatuszowaniu niektórych mankamentów figury. Na ostateczny look ma wpływ rodzaj dekoltu, który w przypadku bluz medycznych może być V lub u kształtny, kwadratowy, a także modny ostatnio mock wrap. Funkcjonalność zestawu podniosą kieszenie, zwłaszcza podczas pracy w szpitalu i placówkach medycznych. Praktyczne są kieszenie w okolicach klatki piersiowej, czy tułowia, choć często są one również umiejscowione z boku lub z przodu bluzy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania