Fartuch medyczny: wiązany czy zwykły?

Strój medyczny to wyjątkowy rodzaj ubioru przeznaczony dla pracowników ochrony zdrowia. Ze względu na dynamiczny charakter pracy lekarza czy pielęgniarki, uniform musi spełniać określone kryteria, aby właściwie spełniał swoją rolę. Fartuszek powinien więc być wygodny, uszyty z oddychającego materiału i łatwy do ubrania. O różnych sposobach zapinania fartucha medycznego oraz ich wadach i zaletach przeczytasz poniżej.

Napy, guziki, wiązanie - który fartuch wybrać?

Tradycyjne fartuszki medyczne zapinane są na guziki - te jednak odchodzą do lamusa. Często powodują bowiem niekomfortowe marszczenie się materiału, a przede wszystkim nie są praktyczne, ponieważ zapięcie guzików zajmuje dużo czasu, który w szpitalach i przychodniach jest na wagę złota. Alternatywą są natomiast napy polecane ze względu na ich praktyczność - łatwo i szybko się je zapina, tworzą mocne zapięcie, a przy tym trudno jest je oderwać od materiału. Ostatnią propozycją są fartuszki medyczne wiązane. Tez kolei dedykowane są osobom, które cenią profesjonalny, a zarazem atrakcyjny wygląd. Są one łatwe w ubieraniu, ale mogą ograniczać ruchy w pasie.  

Fartuch medyczny nie tylko dla ochrony zdrowia

Strój medyczny to ogólna nazwa na uniformy przeznaczone zarówno dla pracowników ochrony zdrowia, jak i innych zawodów, w których ważna jest sterylność i schludny wygląd. Hurtownie odzieży medycznej zapewniają dostęp do szerokiej gamy elementów garderoby przeznaczonych również do pracy w branży beauty. Fartuch medyczny sprawdza się bowiem w klinikach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich. Zapewnia wygodę pracy oraz chroni prywatne ubrania przed zabrudzeniami. Nadaje również specjaliście profesjonalnego wyglądu i stanowi dobrą wizytówkę firmy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania