Jak prać odzież medyczną?

Prawidłowe dbanie o odzież medyczną jest absolutnie niezbędne, aby dbać nie tylko o zdrowie swoje, ale również pacjentów. Jak należy prać takie ubrania oraz o czym jeszcze pamiętać, aby były nie tylko czyste, ale też służyły jak najdłużej? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów.

Zasady prania odzieży medycznej

Główną zasadą jest to, by takie ubrania prać w możliwie jak najwyższej temperaturze zalecanej przez producenta. Generalną regułą jest jednak to, że pranie przez 10 minut w temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza pozwala na wyeliminowanie praktycznie wszystkich patogenów. Jest to złota reguła, o której bezwzględnie należy pamiętać, aby odzież medyczna była bezpieczna i czysta. Nie jest to jednak jedyna zasada.

Poza odpowiednią temperaturą trzeba zadbać również o dodatkowe kryteria, takie jak odwracanie odzieży na drugą stronę, zwłaszcza tej ciemniejszej oraz stosowanie specjalnych płynów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to powinny być to płyny piorące i dezynfekujące w jednym, dzięki którym skuteczność usuwania patogenów również będzie zdecydowanie wyższa. Dodatkowym aspektem jest to, aby przed praniem zawsze sprawdzić wszystkie kieszenie. Wynika to z faktu, że pozostające w nich przedmioty będą zbierać zanieczyszczenia.

Suszenie oraz pranie odzieży medycznej

Wiemy już, jak należy prać taką odzież. Trzeba mieć jednak na uwadze również sposób suszenia. Preferowane jest suszenie na zewnątrz, zwłaszcza w słońcu, które dodatkowo niszczy bakterie. Natomiast w kwestii prasowania zalecana jest temperatura około 150 stopni Celsjusza. Ponownie chodzi o zabijanie zarazków, ale także o to, aby skutecznie usunąć zagniecenia. Dzięki temu odzież będzie prezentowała się w sposób zdecydowanie bardziej schludny.

Właściwe dbanie i pranie odzieży medycznej wymaga stosowania się do konkretnych zasad. Wszystko po to, aby była ona zawsze czysta, bezpieczna i schludna. Szeroką ofertę takiej odzieży posiadamy również w naszym asortymencie, dlatego też serdecznie zachęcamy do jego sprawdzenia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania