Jak ubierać się do pracy w szpitalu w chłodne dni?

Zimowa odzież medyczna powinna różnić się od tej ubieranej latem – chłodne powietrze w wietrzonych pomieszczeniach może doprowadzić do wyziębienia organizmu, a zmęczenie na nocnych dyżurach dodatkowo potęguje uczucie zimna. Dlatego już w sezonie jesiennym warto zdecydować się na wymianę garderoby medycznej. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze takiego uniformu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zimowy strój medyczny – długi rękaw to podstawa

Długi rękaw to najprostszy sposób na uniknięcie wychłodzenia ciała. Taką koszulę z powodzeniem można założyć pod scrubs. Powinna ona delikatnie przylegać, ale być na tyle szeroka, żeby z łatwością można było podwinąć rękawy do częstego mycia i dezynfekcji rąk. Materiał koszuli powinien zostać uszyty z dobrze izolujących materiałów. W chłodniejsze dni warto również wybierać długi rękaw w fartuchu medycznym. Dłuższy fartuch dodatkowo skutecznie ogrzeje więcej partii ciała. Zamiast spódniczek i sukienek medycznych koniecznie załóż długie spodnie. Wyziębienie nóg to najszybszy sposób na przeziębienie całego organizmu.   

Wybierz scrubsy z ciepłego materiału

Bluzy medyczne z długim rękawem powinny dodatkowo być uszyte z ciepłego materiału – najlepszym w okresie zimowy będzie polar. W pomieszczeniach wyjątkowo chłodnych możesz dodatkowo założyć kurtkę lub kamizelkę medyczną. Świetnym sposobem na izolację ciała od zimna jest ubieranie warstwowe. Istotne w tej kwestii jest także zadbanie o bieliznę termiczną – mogą to być rajstopy lub legginsy, a w przypadku mężczyzn kalesony. Pamiętaj także o właściwym rozmiarze uniformu oraz o ściągnięciu warstwy wierzchniej od razu, kiedy zrobi się cieplej, gdyż mokry od potu strój przyspieszy wychłodzenie ciała. Ostatnim z elementów ubioru w szpitalu zimą są pełne, zakryte buty. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania