Jak wybrać komfortowy strój dla fizjoterapeuty?

Wybór odpowiedniego stroju dla fizjoterapeuty może nie być tak prostym zadaniem, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zawód ten niesie za sobą konieczność długotrwałego kontaktu z pacjentami, wykonywania różnorodnych ćwiczeń terapeutycznych i przemieszczania się między gabinetami. Dlatego też istotne jest, aby ubiór zapewniał komfort i swobodę ruchów oraz był higieniczny. 

Materiał

Dobrze jest wybrać tkaniny oddychające, które sprawią, że praca będzie przyjemniejsza, zwłaszcza w upalne dni lub podczas intensywnego wysiłku. Warto zwrócić uwagę na materiały, które są antystatyczne i antyalergiczne, np. bawełna czy włókna bambusowe. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza oraz są przyjazne dla skóry zarówno fizjoterapeuty, jak i pacjenta.

Fason

Odpowiedni fason odzieży dla fizjoterapeuty to taki, który umożliwia swobodę ruchów podczas wykonywania ćwiczeń czy manipulacji. Ważne jest, żeby strój nie był zbyt obcisły ani zbyt luźny – to może utrudniać pracę oraz powodować dyskomfort zarówno dla terapeuty, jak i pacjenta. Dobrym rozwiązaniem są koszule bądź tuniki z delikatnym rozcięciem na biodrach, które nie ograniczają ruchów w dolnej części ciała. Warto wybrać spodnie medyczne damskie ze ściągaczami, które dopasowują się do sylwetki.

Strój dla fizjoterapeuty powinien być estetyczny i przede wszystkim czytelny dla pacjenta. Kolory odzieży często wpływają na nasze samopoczucie, dlatego warto zainwestować w jasne, stonowane barwy, które będą kojarzyć się z czystością i higieną

Dodatki

W zawodzie fizjoterapeuty ważne są również odpowiednie akcesoria, które ułatwią pracę i zwiększą komfort podczas zajęć z pacjentem. Dobrym rozwiązaniem są m.in. kieszonki na narzędzia czy długopisy, które można umieścić np. na koszuli czy spodniach. Warto również pomyśleć o wygodnym obuwiu, które pozwoli na swobodne poruszanie się po klinice oraz będzie dostosowane do ewentualnych specyficznych wymagań podłoża, np. przyczepności na basenie czy wilgotnych powierzchniach.

 

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania