Na co zwrócić uwagę wybierając ubrania medyczne?

Ubrania medyczne muszą spełniać szereg czynników, aby dobrze się sprawdzały. Na co więc koniecznie zwrócić uwagę podczas ich wybierania? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółów w tym zakresie.

Rodzaj materiału

Rodzaj materiału ma bezpośredni wpływ tak naprawdę na każdy aspekt, od wygody noszenia, przez wytrzymałość, aż po sposób pielęgnacji. W tym zakresie kluczowe jest jednak to, aby były to tkaniny wysokiej jakości, a przy tym przewiewne i chłonne. Odzież medyczna musi być też bardzo dobrze uszyta, aby sprawdzała się podczas czynności pielęgnacyjnych, które są w jej przypadku tak kluczowe. Trzeba zwrócić więc uwagę zwłaszcza na prowadzenie szwów oraz to, czy są one równe.

Funkcjonalność

Kolejnym czynnikiem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę, jest funkcjonalność takiego ubrania. Istotne jest głównie to, aby ubranie posiadało kieszenie, w których można umieścić stetoskop, długopis czy inne rzeczy niezbędne do wykonywania codziennych zadań.

Fason ubrania

Ubrania medyczne zakładane są na wiele godzin w ciągu dnia. Istotne jest więc ich komfortowe noszenie. Aby było to możliwe, niezbędny jest odpowiedni fason, który będzie odpowiadał danej osobie. Jedne będą więc preferować modele luźniejsze, inne zaś bardziej dopasowane. Warto więc zmierzyć kilka wariantów takich ubrań, co pozwoli wybrać odpowiedni oraz dopasowany do indywidualnych preferencji model.

Kolorystyka

W wielu przychodniach oraz klinikach obowiązuje dress code, jeśli chodzi o ubrania medyczne. Zazwyczaj dotyczy to kolorystyki, która ma dawać wrażenie spójności całego zespołu. Przed zakupem zdecydowanie warto dopytać o to swojego pracodawcę, co pozwoli uniknąć konieczności późniejszego oddawania takiej odzieży.

Zakup odzieży medycznej to jak widać dość kompleksowa kwestia. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, które pozwolą upewnić się, że ubrania nie tylko będą wygodne, ale też będą służyć przez naprawdę długi czas. Dokładnie taką odzież posiadamy w naszym asortymencie produktowym.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania